wtorek, 21 stycznia 2014

Babcia

Życie nie jest niczym innym jak podróżą pociągiem; składającą się z wsiadania i wysiadania, podróżą z przyjemnymi niespodziankami jak i chwilami smutku. Rodząc się, wsiadamy do pociągu i znajdujemy tam osoby, z którymi myślimy być zawsze podczas tej podróży- rodziców. Niestety czasem rodzice wysiadają na jakiejś innej stacji, pozbawiając nas swojej przyjaźni i niezastąpionego towarzystwa. Jednak to nie przeszkadza, bo wsiadają inne osoby, które stają się dla nas szczególne. Taką szczególną osobą w trakcie mojej podróży była babcia. To ona poświęciłaś mi czas, gdy chodziłam do Szkoły Podstawowej, opiekowała się mną i chodziła na wywiadówki… Pamiętam smak smażonej kiełbaski na śniadanie i jej trud, gdy próbowała mnie uczesać. Pamiętam drapanie po plecach i chwile, gdy przynosiła mi chustkę na głowę jak mocno świeciło słońce… bo dbała o moje zdrowie! 
 ...
Chwyciła babcia moja malutką rączkę Nikosia...
powiedziała:"chodź,pokażę Ci gdzie chowają się mrówki"...
Kocham ją za to jak pięknie potrafi pokazać świat!To ona nauczyła mnie jak patrzeć żeby widzieć...Uwielbiam w jaki sposób pokazuje świat mojemu synkowi!
...
Z okazji dzisiejszego dnia wszystkim Babciom moc dziecięcych uśmiechów, rodzinnej radości w zdrowiu i szczęściu każdego dnia!
Niech los, co ma najlepszego ściele Wam pod nogi:):) 

zdjęcie zrobione podczas minionych wakacji:) Zapraszam na mój fanpage:KLIK

7 komentarzy:

 1. Wzruszyłaś mnie. Tum bardziej, że moja ukochana Babunia odeszla tuż przed narodzinami Ignasia... Niestety nie mieli okazji sie poznać, ale opowiadam mu o niej i modlimy się za nią wspolnie co wieczór.

  OdpowiedzUsuń
 2. babcie to babcie. najlepsze na świecie...!

  zapraszam na kurczaka na porze (o każdej porze ;) )!

  OdpowiedzUsuń
 3. Babcie są cudowne:) A zdjęcie przepiękne!

  OdpowiedzUsuń
 4. Babcie sa wyjatkowe, ja z moimi mam ogromne sekrety, a dla moich dzieci babcie i prababcie to cud chodzacy po ziemi ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze jest mieć oko potrafiące znaleźć piękno w naszym świecie.

  OdpowiedzUsuń