niedziela, 25 sierpnia 2013

           Zabawy edukacyjne inwestycją w rozwój dziecka.
      "Studnia Jakuba"


Jako pedagog, wychowawca małych dzieci, logopeda ale przede wszystkim mama ciekawskiego dwulatka  rozpoczęłam cykl postów o zabawach twórczych, ćwiczeniach usprawniających funkcję wzrokową, słuchową i ruchowa z ich łączeniami, o motoryce, systemie edukacyjnym PUS  i o wszystkim tym co możemy zrobić dla najlepszego rozwoju naszych pociech.

Pomagają mi w tym materiały dydaktyczne Wydawnictwa EPIDEIXIS

"Studnia Jakuba" to materiał edukacyjny uczący cierpliwości i zręczności, doskonali koncentrację uwagi. Składa się z drewnianych drążków w sześciu kolorach oraz drewnianej kostki z kolorowymi ściankami. Drążki służą do odtwarzania, poprzez układanie kształtów liter, cyfr, znaków, figur geometrycznych. Umożliwiają tworzenie wielu własnych gier.

Budowanie studni czyli układanie na siebie patyczków było dość trudne dla Nikosia. Znakomicie za to radzą sobie z tym dzieci starsze.Studnię Jakuba wykorzystuję w swojej pracy zawodowej, zarówno z przedszkolakami jak i na terapii logopedycznej z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.Studnia daje dzieciom wiele radości. Uwielbiam patrzeć jak tak prosta zabawka wyzwala w nich kreatywność tworzenia!***
Synek zafascynowany kolorowymi patyczkami używał ich w zabawie prawie do wszystkiego. Bardzo wyzwoliły jego kreatywność i pomogły nam w nauce figur.Trójkąt został już opanowany do perfekcji:). Nikodem z uśmiechem na ustach często do patyczków śpiewał, służyły mu bowiem za mikrofon(gdzie dorosły by na to wpadł:D), przydawały mu  się również do budowania drogi dla pojazdów wszelakich. Bardzo spodobało mu się rzucanie kostką.Często bawimy się w wyrzucanie kostki i wyszukiwanie patyczka z danym kolorem.przy budowaniu wieży pomagał/nauczał starszy kolega...autorytet w wieżach:)

***
Kochani pamiętajcie,że dzieci cechuje ogromna wyobraźnia, umiejętność improwizowania, niezwykła pomysłowość i duża produktywność. Dzięki Nam dzieci mogą rozwinąć skrzydła...nie zapominajcie im w tym pomóc przy codziennych, wspólnych zabawach!
Zabawy twórcze mają na celu pokazanie rodzicom, że podczas „zwykłej” zabawy można trenować z dzieckiem „niezwykłe” umiejętności – rozwijać twórczą wyobraźnię, ekspresję, giętkość myślenia.
Nam w tym bardzo pomagają zabawki edukacyjne EPIDEIXIS!

Wszystkich zainteresowanych odsyłam do oferty  sklepu 

 a także do śledzenia aktualności fb->


POZDRAWIAMY
MAMA K I SYNEK N

13 komentarzy:

 1. Im bardziej proste przedmioty tym więcej dzieci potrafią z nich zrobić:)
  Możliwości małych ludzi są niesamowite:)

  OdpowiedzUsuń
 2. maluchy uwielbiają prostotę- u nich działa wyobraźnia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, wyobraźnia naszych dzieci nie zna granic. Trzeba tylko przygotować przestrzeń do jej rozwoju. Ja też często sięgam, po najprostsze rozwiązania. Mało u nas "wypasionych" zabawek. A studnię znam z pracy z przedszkolakami. Patyczki już mają milion zastosowań, a dzieciaki non stop zaskakiwały mnie nowymi pomysłami w ich wykorzystaniu. A z oferty sklepu polecam jeszcze tangram. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. my za młodzi jeszcze na patyczki ;-) miałabyś jakąś propozycje zabawy edukacyjnej z 11miesięcznym brzdącem :-)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. postaram się napisać takowy post.Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Świetna zabawa:))))))Warto pokusić się o zakup:)))

  OdpowiedzUsuń